Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Reprezentanta pentru Romania a grupului de companii  Kallas Papadopoulos SA cel mai mare importator si distribuitor de materii prime pentru industria alimentara din Europa de SE angajeaza pentru sediul din Bucuresti pentru departamentul vanzari Reprezentant vanzari Horeca.

Cerinte:
- Experienta in vanzari HORECA in ultimii 3 ani
- Bun cunoscator al pietei de Horeca
- Capacitate de convingere, argumentare, anticipare, adaptabilitate, flexibilitate
- Disponibilitate la deplasari frecvente in zona alocata, motivare si excelenta comunicare in echipa
- Persoana dinamica, comunicativa, capacitate de a lucra in conditii de activitate intensa

- Cunostinte de utilizare Microsoft Office, nivel basic
- Cel putin studii medii
- Engleza: bine-foarte bine
- Posesor permis conducere categ B, de cel putin 3 ani

Obiective:
- Dezvoltarea portofoliului de clienti pe zona alocata si realizarea cifrei de afaceri/luna
- Respectarea politicilor si procedurilor companiei
- Mentinerea unei relatii excelente cu clientii actuali si atragerea de noi clienti din zona alocata

Responsabilitati:

- Prospectarea zonei alocate pentru dezvoltarea bazei de date de potentiali clienti;

- Planificarea si urmarirea activitatii de vizitare a clientilor, discutii cu acestia pentru identificarea corecta si complete a necesitatilor lor;

- dezvoltarea portofoliului de clienti activi prin vanzarea catre clienti noi;

- mentinerea relatiilor cu clientii si gestionarea acestora;

- negocierea si stabilirea conditiilor contractuale cu clientii sai in conformitate cu politica comerciala in vigoare a firmei;

- culege informatii in legatura cu competitia si mediul de afaceri;

- indeplineste la timp toate toate responsabilitatile administrative in conformitate cu cerintele companiei si ale regiunii pe care o deserveste;

- urmarirea gradului de satisfactiei post vanzari al clientilor;

- intocmirea perioadica a rapoartelor de activitate.

Oferta:
- salariu competitiv, laptomasina de serviciu, telefon serviciu, bonuri de masa.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia. Pentru interviu vor fi necesare: CV, scrisoare de intentie, referinte de la locurile de munca anterioare.
Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.