Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pozitie deschisa pe perioada determinata - 12 luni in divizia Farmacii.

Candidatul ideal:

  • Absolvent de studii superioare;
  • Experienta de minim 2 ani - promovare/vanzare in Pharma OTC/Generice;
  • Cunostinte operare PC (Word, Powerpoint, Excel, sisteme de raportare);
  • Limba engleza (scris si vorbit) – nivel mediu;
  • Capacitatea de a construi si de a mentine relatii de durata cu partenerii externi;
  • Abilitati de comunicare foarte bune;
  • Abilitati de negociere;
  • Abilitati de planificare si organizare;
  • Permis de conducere cat B.

Descrierea jobului:

  • Promovarea produselor GSK CH utilizand campaniile comerciale desfasurate prin distribuitorii autorizati in aria geografica desemnata;
  • Planificarea eficienta a zilelor de lucru;
  • Responsabil pentru implementarea strategiilor comerciale desfasurate prin distribuitori si realizarea obiectivelor individuale si ale companiei;
  • Crearea, intretinerea si dezvoltarea relatiei profesionale cu toti clientii din teritoriul alocat si mentinerea unei relatii profesionale cu liderii de opinie in teritoriul desemnat;
  • Responsabil de alocarea si amplasarea materialelor promotionale pentru obtinerea unei vizibilitati maxime;
  • Participarea la toate evenimentele obligatorii organizate de GSK CH (Cycle Meeting, Regional Meetings, etc), congrese, simpozioane;
  • Folosire Tablete, PC pentru promovare, raportare zilnica, completarea obiectivelor zilnice.

Descrierea companiei:

GlaxoSmithKline – o companie de renume in intreaga lume. Misiunea noastra in lume este imbunatatirea calitatii vietii oamenilor, oferindu-le posibilitatea sa realizeze mai multe, sa se simta mai bine si sa traiasca mai mult.

Cu vanzari de aproape 5 miliarde $, cu peste zece branduri de 100 milioane $ si o prezenta in 130 de piete, divizia noastra de Consumer Healthcare aduce o noua dimensiune dinamica pentru GSK.

Actionand in conditiile concurentei puternice pe piata de retail, noi oferim produse de igiena orala, medicamente fara prescriptie si produse nutritionale pentru milioane de oameni din intreaga lume. Multe dintre brandurile noastre, precum , Sensodyne, Corega, Panadol, Aquafresh, Alli, Respir Usor sunt cunoscute in toata lumea.
Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa dinamica si de succes, participand prin munca ta la imbunatatirea calitatii vietii oamenilor, atunci alatura-te echipei noastre.

Mai multe informatii despre companie puteti afla de pe site-ul companiei.