Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Brașov; București; Timișoara

Responsabilităţi:
-studiază piața pentru depistarea de noi parteneri pentru produsele companiei
-contactează potențialii parteneri, prezintă organizația, produsele și serviciile pe care le oferă aceasta
-consiliează clienții și identifică nevoile acestora
-efectuează vizite periodice la client
-aduce la cunoștinta clienților promoțiile instant precum și promoțiile zilnice, săptămânale și lunare
-monitorizează situația rulajului și a încasărilor de la clienți, urmărește și răspunde de încasarea facturilor emise
-monitorizează concurența, prețurile, producători, tendințele și întocmește rapoarte săptămânale
-ȋși desfășoară activitatea în așa fel încât să atingă obiectivele comerciale ce i s-au stabilit

Cerinţe:

-studii superioare (tehnice constituie un avantaj)
-experienţa anterioară ȋn domeniul vȃnzărilor de minim 2 ani
- cunoștinţe din pieselor auto constituie un avantaj
-cunoștinţe de operare pe calculator: MS Office
-cunoștinţe de limba engleză – nivel mediu
-permis de conducere
-disponibilitatea de a călători în afara județului de domiciliu
-abilități de comunicare și negociere
-capacitate de planificare și organizare a activităților
-deprinderea de a lucra in echipă

Beneficii oferite:

-pachet salarial atractiv
-mașină de serviciu
-laptop
-telefon mobil
-tichete de masă
-bonusuri în funcție de performanță

-abonament medical la clinică privată de sănătate

Descrierea companiei

Grupul de firme AUTONET a devenit cel mai important furnizor de servicii şi soluţii din domeniul auto din România, ajungând în 20 ani la peste 1300 de angajaţi, o cifră de afaceri de peste 200 de milioane de euro şi un portofoliu de piese de 200 mărci.