Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

ITALIA / FRANTA

RESPONSABILITATI:

- Prospecteaza revanzatorii (o baza proprie de posibili clienti constituie un avantaj).
- Intocmeste oferte de tamplarie PVC cu ajutorul programului FENESTRA;
- Dezvolta si mentine continuu portofoliul de clienti din zona/tara alocata, respectand procesul de vanzare stabilit;
- Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
- Negociaza contractele si conditiile de comercializare;
- Asigura prezentarea, promovarea, sustinerea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile de comercializare ale companiei.

CERINTE:
- Studii medii/superioare;
- Experienta relevanta in vanzarea si ofertarea tamplarie PVC export - constituie un mare avantaj;
- Cunostinte proiectare si ofertare tamplarie PVC cu ajutorul softului FENESTRA;
- Cunostinte operare PC: FENESTRA - soft ofertare tamplarie pvc, Microsoft Office Word si Excel;
- Cunostinte avansate de limba Italiana/franceza;
- Competente dezvoltate de comunicare, negociere si relationare;
- Atentie la detalii, amabilitate si orientare catre rezolvarea problemelor.

BENEFICII:

- Salariu fix+ comision din realizari