Reprezentant vanzari decoratiuni interioare

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati

Crezi ca jobul ideal pentru tine presupune o activitate care sa iti puna la incercare creativitatea, diplomatia, abilitatile de persuasiune si de relationare cu oamenii avand scopul declarat de a promova si vinde produsele companiei? Iubesti frumosul, decoratiunile interioare? Iti place sa oferi consiliere in decoratiuni interioare? Experienta in domeniu constituie un avantaj.
Esti o fire ambitioasa si dinamica cu abilitati de comunicare directa ? Pentru tine performanta inseamna rezultate palpabile, exprimate in salariu si bonusuri la sfarsitul lunii? Obisnuiesti sa iti fixezi obiective clare, pe care ti le asumi cu simt de raspundere pana cand reusesti sa le atingi? Esti o fire serioasa, responsabila, gata sa gestioneze si sa dezvolte portofoliul de clienti?
Daca da, atunci noi vrem sa te cunoastem! Mai mult, vrem sa te alaturi echipei noastre de reprezentanti in vanzari intr-un magazin de decoratiuni interioare!

Atributii :
- Preluare comenzi, consiliere in decoratiuni interioare;
- Dezvoltare portofoliu clienti;
- Identificare proiecte importante si implicare in realizarea unei solutii optime, avand in vedere necesitatile clientului pe zona amenajarilor interioare;
- Cunoasterea, promovarea si comercializarea produselor companiei;
- Orientarea spre indeplinirea obiectivelor asumate;
- Respectarea politicilor si procedurilor companiei;
- Desfasurarea activitatii de vanzare (discutiei preliminara, prezentare oferta/proiect, incheiere contract);
- Participare activa la identificarea perceptiilor si asteptarilor clientilor.

Cerinte:

- Initiativa, perseverenta, simtul detaliului;
- Interes pentru maxima satisfactie a clientilor;
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Cunostinte utilizare PC: Word, Excel, Outlook;
- Prezenta agreabila, excelente abilitati de comunicare si prezentare;
- Atitudine pozitiva si independenta, orientare catre rezultate;
- Foarte bune calitati de organizare, negociere si comunicare;
- Disponibilitate de asimilare informatii noi;
- Permis de conducere categoria B prezinta un avantaj.

Beneficii Oferite:

- Program de munca FULL TIME in unul din cele 2 showroom-uri localizate in Bucuresti
- Salariu fix + bonusuri in functie de performanta

Descrierea firmei

Casa Royal este furnizorul preferat de decoratiuni interioare si exterioare, tapet, mocheta si corpuri de iluminat de lux atat pentru persoane fizice, cat si pentru designeri si arhitecti, inca de la infiintarea sa din 2007.

An de an, Casa Royal aduce in casele si cladirile comerciale romanesti colectii de top ale designerilor si producatorilor internationali. Cu ajutorul produselor noastre se pot crea interioare si exterioare unice in tara – totul la preturi accesibile.

Conceptul Casa Royal s-a extins in permanenta datorita cererii clientilor din capitala si din alte orase. In acest moment, exista patru magazine in Bucuresti, Constanta si Craiova, iar planurile de extindere continua pentru ca ne dorim sa fim cat mai aproape de fiecare dintre clientii nostri.