Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Craiova

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

450 €

Candidatul ideal:

- cel putin 4 ani experienta in vanzari directe catre clienti persoane juridice; cunoasterea pietei business Oltenia respectiv (Dolj, Gorj, Mehedinti, Olt,Valcea)
- excelente abilitati de comunicare: voce placuta, discurs clar si structurat, ascultare activa, putere de convingere, capacitatea de a comunica corect in scris;
- ambitie, dorinta de autodepasire, orientare catre rezultate;
- atitudine pozitiva si orientata catre gasirea de solutii;
- orientare catre client si capacitatea de a mentine o relatie de business pe termen lung;
- cunoasterea limbii engleze minim la nivel mediu;
- cunostinte medii de utilizare Windows si Office;
- permis de conducere cu o experienta reala de cel putin 4 ani.
Descrierea jobului:

OBIECTIV:

Obiectivul jobului este vanzarea de consumabile de birou, papetarie şi promotionale catre clienti business (firme medii, mari si institutii publice) din regiunea alocata.
RESPONSABILITATI:

- contactarea telefonica a potentialilor clienti in vederea stabilirii intalnirilor de vanzari la sediul clientului;
- identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare; - orientare catre client si capacitatea de a mentine o relatie de business pe termen lung;
- oferirea de solutii adaptate nevoilor clientilor;
- negocierea termenilor contractuali si inchiderea vanzarii; - negociază termenul de plată, conditiile de plată, felul intrumentelor de plată;
- raportarea activitatii prin completarea corecta a bazei de date interne. - mărirea protofoliului de clienti şi mentinerea relatiilor cu cei existenti - realizarea obiectivelor stabilite - promovarea întregii game de produse a companiei.
- urmăreşte încasarea facturilor clienţilor conform termenelor stabilite
- întocmeşte periodic rapoarte de activitate şi vânzări
BENEFICII:

Vei intra intr-o echipa profesionista formata din oameni dinamici si prietenosi, care au reusit sa creasca vanzarile companiei de la un an la altul, chiar si intr-o perioada in care majoritatea firmelor au avut scaderi.
Vei lucra intr-o companie stabila din punct de vedere financiar, aflata pe o panta ascendenta, care isi respecta angajamentele luate fata de clienti si fata de angajati.
Vei avea un contract de munca in conformitate cu legislatia, cu un program de luni pana vineri, de 8 ore pe zi, cu weekendurile si sarbatorile legale libere.
Salariul ce stimuleaza performanta are o componenta fixa si una variabila, in functie de realizari.

Bonuri de masa.