Reprezentant Vanzari B2B - Timisoara

b2b sales

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

 Candidatul ideal:

Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
Capacitate de analiza, organizare/planificare, initiativa;
Orientare spre rezultate;
Experienta in vanzari de tip business to business de minim 3 ani si experienta in crearea unui portofoliu propriu de clienti;
Experienta in domeniul materialelor de constructii si/sau al produselor de finisaj decorativ;
Cunostinte solide de MS Office;
Permis de conducere cat. B.

Responsabilitati:

Oferirea de consultanta de specialitate clientilor din portofoliu, implicit efectuarea de demonstratii de aplicare a produselor;
Dezvoltarea retelei de clienti. Aplicarea strategiei de vanzari in zona arondata (Arad, Bihor si Timis);
Pregatirea strategiei de abordare a proiectelor B2B de amploare;
Participarea la negocierea contractelor;
Participarea la efectuarea bugetelor si a forecast-urilor;
Propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa profesionista;
Pachet salarial si de beneficii, in acord cu politicile si obiectivele companiei;
Pregatire profesionala continua;
Posibilitatea de a lucra pentru un lider de piata, in cadrul unui colectiv tanar si dinamic.

  • Interviu online
  • Scrie aici intrebarea pe care vrei sa o adresezi aplicantilor.