Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Candidatul ideal

- studii superioare in domeniul tehnic;
- cunoscator limba engleza;
- permis de conducere categoria B;
- disponibilitate la deplasari peste 50% din timp in zona alocata.
- experienta in vanzari (echipamente industriale sau aparatura de laborator);
- cunostinte utilizare PC (Word, Excel, Power Point), internet;
- bune abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- dinamism, promptitudine, initiativa, organizare si orientare catre client;
- persoana organizata, care sa isi stabileasca si sa lucreze dupa prioritati;
- disciplinat si bun autodidact, disponibil si doritor de a acumula cunostinte noi;
- posibilitate de lucru autonom la distanta.

Responsabilitati:
- promovarea si vanzarea echipamentelor din portofoliul companiei in zona atribuita;
- vizitarea cu regularitate a clientilor din zona de care raspunde;
- administrarea portofoliului de clienti si dezvoltarea acestuia prin identificarea oportunitatilor si a potentialului de piata prin deplasari la sediul lor si/sau telefonic;
- urmarirea si sustinerea tehnica si comerciala a ofertelor si negocierea acestora;
- negocierea si urmarirea derularii contractelor pana la realizarea lor integrala;
- intocmirea saptamanala a rapoartelor interne specifice activitatii;
- participarea la actiuni publicitare zonale: expozitii, prezentari, seminarii;
- intocmirea solutiilor tehnice si economice pe baza cerintelor clientului;
- colaboreaza cu celelalte departamente cu scopul indeplirii responsabilitatilor postului;
- participarea intensa la indeplinirea obiectivelor de vanzare si promovare.

Beneficii:
- Venituri din salariu, prime si bonusuri atractive;
- masina de serviciu, laptop si telefon mobil; truse si echipamente demo pentru prezentare la client;
- asigurare medicala pentru sistemul privat de asistenta medicala;
- posibilitate de formare și dezvoltare profesională (participare la cursuri si training-uri, intern si la producator);
- suport logistic pentru activitatea zilnică;
- o excelenta ocazie de dezvoltare personala si profesionala.

Descrierea companiei

Tecnoservice Equipment ofera servicii si aparatura de laborator, aparatura portabila si aparatura de proces pentru diverse industrii.
Furnizeaza si asigura service in garantie si postgarantie, asistenta tehnica specializata, instruire personal operator, probe de lucru si documentatie pentru aparatura de masura, control si cercetare livrata de societatea noastra.
In acest moment cautam un coleg nou in cadrul departamentului de vanzari, care sa isi doreasca o activitate dinamica, provocatoare si de success in vanzarea echipamentelor noastre. Oferim un mediu de lucru profesionist, intr-o echipa tanara, performanta, bazata pe valori umane si profesionale.
Ia decizia de a face un pas inainte si alatura-te echipei noastre!
Dezvoltarea ta persoanala este importanta pentru noi si poti incepe chiar acum.