Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, maghiară

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș

Cerințe:

  • Limbi străine: engleză, maghiară
  • Cunoștințe aprofundate în tehnicile de negociere și vânzări
  • Vechime la volan minimkm și minim 3 ani
  • Cunoștințele medicale reprezintă un avantaj
  • Disponibilitate la deplasări frecvente
  • Oraș de lucru: Tîrgu-Mureș, deplasări pe teritoriul țării

Abilități personale:

  • abilități de comunicare, spirit de echipă
  • abilități de prezentare, negociere
  • capacitate de ierarhizare a priorităților și încadrare în termene limită
  • rezistența la sarcini repetitive
  • lucrul în echipă, înțelegerea nevoilor, a modului de organizare a companiei
  • prezentabil, onest, corect
  • dinamism, atenție la detalii, spirit de observație
  • receptivitate la noutățile din domeniu

Responsabilități:

  • Promovează, prospectează, documentează produsele companiei.
  • Analizează și prelucrează cererile de ofertă și răspunde prompt și adecvat acestora.
  • Contactează, vizitează și întreține relația cu potențialii clienți din instituții de stat și privat.
  • Realizează prezentări ale produselor și serviciilor companiei
  • Desfășoară activitatea de comerț, negociază și încheie contracte, acorduri de plată și supervizează derularea operațiunilor.
  • Menține relația cu clienții post-vânzare, promovând continuu serviciile conexe oferite de companie.
  • Întocmește rapoarte cu privire la concurență, piața de desfacere, posibilități de dezvoltare a investițiilor
  • Întocmește rapoarte de activitate și statistici periodice referitoare la activitatea de vânzări.
  • Răspunde pentru gradul de îndeplinirea al planului de vânzări și al indicatorilor de performanță la nivel individual și de echipă.