Adresa/ adresele jobului

Brașov

Societate specializată in distribuția de anvelope auto la nivel național, angajează reprezentant vânzări.

Responsabilitati:

  • Prezintă si promovează direct produsele prin realizarea de oferte pentru clienții potențiali si cei existenți.
  • Prospectează in permanență piața in vederea identificării de noi clienți si a creșterii cotei de piată a produselor in zona in care acționează.
  • Menține permanent legătura cu clienții existenți pentru fidelizarea acestora.
  • Intocmește rapoarte privind situația vânzărilor, concurența, noile trenduri pe piață, potențialii clienți.
  • Urmărește incasarea facturilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amânări de plată pentru clienții fideli.

Cerințe:

  • disponibilitate la deplasări
  • studii minim liceale
  • experiență de minim 2 ani in domeniul vanzărilor de anvelope – constituie un avantaj
  • carnet de conducere categoria B
  • domiciliul in Brasov sau in apropiere

 Oferim:

  • un loc de muncă stabil intr-o firmă puternică, aflată in plină ascensiune
  • un pachet salarial motivant
  • posibilitatea dezvoltării profesionale