Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Se recruteaza si din

Ploiești

Reprezentant vanzari - candidatul ideal :

- studii medii sau superioare finalizate (au avantaj candidatii care au absolvit un profil tehnic )
- minim 3 ani experienta in vanzari (zona tehnica reprezinta un avantaj)
- cunostinte MsOffice  (Word, Excel, PowerPoint, Outlook),
- foarte bune abilitati de comunicare scrisa, verbala si de ascultare,i  de negociere, prezenta agreabila

- foarte bune abilitati de planificare si organizare, capacitate rapida de decizie, atentie la detalii

- persoana dinamica, cu initiativa si orientata catre rezultate, capacitate de asimilare rapida a informatiilor, respectarea deadline-urilor

- onestitate, seriozitate, perseverenta si capacitate mare de munca, punctualitate

- cunostinte medii de limba engleza;

- disponibilitate de a se deplasa in țară

- permis conducere categoria B;

Descrierea jobului:

Pozitia se subordoneaza direct Directorului Comercial.

- urmarirea realizarii targetului de vanzari lunar, trimestrial, anual ;

- prospectarea si identificarea de noi clienti

- efectuarea de vizite la clientii deja existenti precum si la clientii potentiali
- prezentarea, promovarea si vanzarea de sisteme si instrumente de cantarire in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;  implementarea promotiilor pentru categoria  de produse de care se ocupa

- elaborarea si transmiterea ofertelor de produse in functie de cerintele tehnice solicitate de client
- negocierea si incheierea de contracte cu clientii in conformitate cu procedurile companiei si inregistrarea acestora in aplicatia software CRM

- intocmirea corecta si la timp a documentelor comerciale

- planifica si urmareste impreuna cu dep. Tehnic si dep. Aprovizionare finalizarea la timp si cu succes a contractelor incheiate, monitorizeaza incasarea conform termenelor scadente a sumelor de la clienti
- mentinerea unor relatii profesionale pe termen lung cu clientii din portofoliul sau.

- verifica stocul de produse existente si recomanda dep. Aprovizionare completarea stocului cu produse din categoria celor pe care le promoveaza;

Se ofera:
- Pachet salarial atractiv (salariu fix si bonusuri conform performantei atinse, tichete de masa )

- Instrumente de lucru (laptop, telefon mobil, autovehicul de servici)
- Training adecvat pe post
- Contract de munca

- Mediu de lucru placut si prietenos

Descrierea companiei

SCALEIT . activeaza cu succes pe piata sistemelor de cantarire din Romania inca din anul 2003, fiind unul din cei 3 mari competitori pe aceasta piata. SCALEIT . are  ca principal domeniu de activitate proiectarea, productia si comercializarea de sisteme de cantarire pentru mediul industrial si agricol.

Interviurile vor avea loc dupa data de 11 septembrie 2017.