Detalii loc de munca

REPREZENTANT VANZARI

Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Posturi disponibile
11

Obiectivul principal:

Dezvoltarea și gestionarea portofoliului de clienți asigurând îndeplinirea obiectivelor de vânzări stabilite de către companie.

Responsabilități principale:

  • Gestionarea întregului proces de vânzare, fiind responsabil de realizarea volumelor de vânzări și stabilirea relațiilor de parteneriat cu toți clienții, respectând standardele și politicile companiei.
  • Urmărirea și respectarea procedurilor și instrucțiunilor la nivel de companiei.
  • Consilierea, informarea și gestionarea relației comerciale cu clienții existenți.
  • Raportarea activității și colaborarea strânsă cu toate departamentele pentru finalizarea cu succes a procesului de vânzare;
  • Promovarea produselor si serviciilor companiei prin vânzări directe și dezvoltarea unei bune imagini în piață.

Cerințe:

  • Studii universitare tehnice în domeniile: electrotehnic, electroenergetic sau conex.
  • Minimum 3 ani de experiență în vânzări - experiența practică în vânzarea de materiale electrice constituie un mare avantaj;
  • Foarte bune abilități de comunicare, prezentare, negociere și vânzare;
  • Studiile sau cunoștințele în domeniul electrotehnic – reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințele de limba engleză (minimum nivel mediu)
  • Experiență în relația cu clienții;
  • Capacitate de organizare, planificare, analiză și sinteză;
  • Orientarea spre performanță;
  • Autonomie, inițiativa și implicare;
  • Responsabilitate și atitudine etică;
  • Cunoștințe MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Permis de conducere categoria B;

Beneficiile:

  • Pachet salarial motivant
  • Bonuri de masă pentru fiecare zi lucrată
  • Autoturism de serviciu și intrumente de comunicare laptop, telefon);
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere pe termen lung alături de o echipa dinamică;
  • Atmosfera plăcută de lucru în cadrul unei echipe experimentate;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie românească de succes;