Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

750 - 1500 €

Ne extindem Echipa!

În acest sens am lansat campania de angajare pentru câteva posturi de Reprezentant Vanzari pe zonele

Dacă aveți experiență de cel puțin 2 ani în vânzarea de dispozitive medicale, așteptăm aplicațiile dumneavoastră.

Cerințe

Studii superioare (studii medicale  sau de electronica constituie un avantaj)

• Limba engleză (scris & vorbit)

• Cunoştinţe PC (pachetul Microsoft Office)

• Permis de conducere

• De preferat, vechime minim 2 ani într-un post similar

Competențe necesare:

Tehnice:

• Planificarea afacerii(Business planning)

Identifică și raportează oportunitaăți de afaceri cu actualii sau potenţialii clienţi

• Vânzare

Susţinerea de prezentări de produse ţinând cont de nevoile strategice și de dezvoltare ale clientului

• Negociere

În mai mare măsura orientată către o apropiere de client, planificată ţinând cont de variabilele existente

• Financiar

Folosirea argumentelor comerciale în prezentările de

Înţelegerea terminologiei financiare

Comportamentale:

• atitudine proactivă

• disponibiltate de a oferi suport in afara orelor de program (situatii rare)

• spirit de echipă

• orientare către rezolvarea problemelor

• devotament pentru valorile și politica companiei

• construirea și menţinerea relaţiilor cu clienţii

Responsabilități:

- Activități de teren

1. Intretine si dezvolta portofoliul de clienti. Monitorizează prețurile de pe

2. Implementează proiectele de vânzări. Este responsabil cu urmărirea tuturor campaniilor dezvoltate de Companie precum și de activităţile imediat următoare acestora.

3. Identifică oportunităţile de creştere a vânzărilor legate de potenţialul sau de recomandările pieţei.

4. Participă la organizarea și desfăşurarea manifestărilor ştiinţifice

5. Participă la licitaţii și selecţii de oferte

6. Intreţine și dezvoltă relaţii profesionale cu toţi clienţii companiei, actuali sau potențiali

7. Identifică problemele clienţilor legate de produsele Companiei (calitate,preţ,etc.) sau de procesul de vânzare și îi ajută în rezolvarea acestora

8. Asigură prezența tuturor produselor în spitalele arondate, previne expirarea acestora în stocul clienţilor

9. Iși dezvoltă planuri proprii de acţiune în vederea eficientizării activităţilor de marketing și vânzare

10. Asigura suport tehnic  minimal clientilor

11. Vizitează clienţii din teritoriu pe baza planificării întocmite anterior.

12. Analizează nevoile clienţilor și formulează propuneri scrise pentru satisfacerea lor.

13. Informează imediat șeful direct cu privire la orice modificări în structura pieţei (clienţi, competitori) sau cu privire la activităţile de marketing desfăşurate de competiţie în teritoriu.

- Raportarea

Se realizează săptămânal, în format standardizat, folosind dispozitivele din dotare

1. Colectează informaţii pentru cartografierea clienţilor: structura organizaţiei, factori de decizie, sistemul de achiziţie, etc.

2. Urmăreşte și informează cu regim permanent șeful direct cu privire la activităţile (licitaţii, manifestări ştiinţifice, etc.) desfăşurate în regiune sau cu implicarea clienţilor din regiune.

3. Urmareste incasarile de la clienti si ajuta la recuperearea eventualelor creante

Oferta noastră (bonusuri, beneficii)

Posibilitatea dezvoltării personale și profesionale într-un mediu dinamic și profesionist

Pachet salarial competitiv, pe masura competentelor dovedite pe parcursul procesului de recrutare.

Condiții profesioniste de muncă (autoturism, telefon, laptop)

  • Interviu online
  • Mentionati, va rog, una dintre realizarile Dvs. remarcabile:
  • Ce calitati credeti ca va ajuta pentru a indeplini cu succes solicitarile acestui post?
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra de la acest job?