Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Reprezentant tehnic - Inginer constructor

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Salariu net pe luna
800 - 1000 €
Posturi disponibile
5

Candidatul ideal

Facultate constructii – specialitatea constructii civile

Experienta de proiectare sau executie.

Competente tehnice si personale:
Pachet Microsoft Office
Avantaj: Autocad, programe de calcul ingineresti.

Descrierea jobului

  • Sa asigure suport tehnic clientilor – solutii tehnice, asistenta in santier.
  • Sa desfasoare activitati de asistenta tehnica privind utilizarea produselor si sistemelor la crererea clientilor si/sau departamentului de vanzari.
  • Sa cunoasca proiectele potentiale consumatoare de sisteme de gips-carton din piata – in mod special pe zona alocata si, sa asigure suport tehnic echipei de vanzari in procesul de negociere pentru proiectele importante.
  • Sa cunoasca si sa sprijine intocmirea – in stransa coordonare cu echipa industriala/calitatea/achizitieii – documentatiei tehnice necesare pentru procesul de vanzare.
  • Sa participe la centralizarea / organizarea informatiei / documentatiei tehnice si, accesul facil al echipei de vanzari la aceste informatii.
  • Asigura vizita pentru evaluarea reclamatiilor de calitate, si , propune masuri corective in vederea reducerii acestora :- Training de montaj – in cazul in care reclamatia este datorata montajului incorect.
  • Remedierea problemei de calitate – impreuna cu departamentele implicate – in cazul in care este o reclamatie de produs.