Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate
Experienta relevanta in relatia client – furnizor servicii
Cunostinte utilizare sisteme de gestiune
Cunostinte utilizare Microsoft Office, Excel – nivel avansat
Limba engleza – nivel mediu/avansat
Abilitati de comunicare si orientare catre nevoile clientilor
Abilitati de planificare si organizare
Rezistenta la stres, nivel ridicat de flexibilitate
Experienta relevanta in domeniul logisticii/ transporturilor (reprezinta un avantaj)

Descrierea jobului

Mentine si reprezinta relatia cu beneficiarul serviciilor prestate de Gebruder Weiss (clientul).
Proceseaza in sistemele informatice (WMS, TMS, altele) solicitarile pentru serviciile logistice si de transport primite din partea clientului.
Monitorizeaza miscarile de stocuri si track&trace-ul marfurilor ce urmeaza sa fie livrate.
Este raspunzator de corectitudinea informatiilor pe care le proceseaza in sistemele informatice.
Este SPOC (single point of contact) in relatia cu clientul si corespondeaza cu acesta pentru toate serviciile prevazute in contractul de prestari servicii.
Intocmeste rapoarte/ extrage rapoarte din sistemele informatice.
Interactioneaza intern cu celelalte departamente.
Coordoneaza si monitorizeaza activitatea celorlalte departamente ce presteaza servicii pentru clientul de care se face raspunzator.

Descrierea companiei

Gebrüder Weiss este una dintre cele mai importante companii la nivel global din industria de logistica si transporturi. Este reprezentanta la nivel mondial de peste de angajati, in 162 de filiale din 28 de tari, avand reprezentante regionale in Europa, Europa de Est, Asia si SUA. Prezentă în România încă din anul 1994, Gebrüder Weiss oferă soluții integrate de logistică, precum şi o gamă completă de servicii de transport rutier internaţional si domestic, în regim de grupaj, camioane complete sau parţiale, transport feroviar, aerian și maritim. Gebrüder Weiss opereaza prin terminale logistice si de cross docking in Bucuresti, Cluj, Oradea, Arad, Sibiu, Craiova, Bacau, Agigea, Constanta, performantele sale fiind sustinute de o echipa de peste 600 de specialisti in domeniu.

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?
  • Ce va motiveaza sa aplicati la acest job?