Reprezentant servicii clienti-limba franceza

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Cerinte:

  • Absolvent al facultatii de Geografie sau Turism, Economie, Comunicare si Relatii Publice, Litere;
  • Cunostinte excelente de limba franceza;
  • Cunostinte de limba engleza la un nivel mediu/avansat;
  • Bune abilități de navigare pe computer (Microsoft Office);
  • Cunostintele despre domeniul turismului reprezinta un avantaj suplimentar;
  • Excelente abilitati de servire a clientilor

Responsabilitati:

  • Gestionarea cererilor online de rezervari de hoteluri pentru clientii francezi;
  • Prelucrarea rezervarilor hoteliere folosind aplicatii specifice clientului și orice alte sisteme / instrumente necesare pentru finalizarea sarcinilor;
  • Comunicarea cu clientul prin telefon, chat sau e-mail pentru a asigura procesarea in timp util a cererilor de rezervare;
  • Trimiterea confirmarilor de rezervare / vouchere catre departamentele / clientul in cauza;
  • Actualizarea sistemelor cu informatii relevante

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv
  • Bonuri de masa de 12 lei/zi lucrata
  • Bonus de performanta
  • Asigurare medicala privata
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Formare profesionala si continua