Reprezentant Relatii Clienti – Call Center

secretara - asistent manager - operator call center

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

350 €

Scopul postului:
Preluarea solicitărilor clienților și rezolvarea acestora în timpul solicitat, într-o manieră profesionistă sau escaladarea acestora către departamentele responsabile

Cerințe:
• Studii medii sau superioare
• Experiență în posturi ce presupun relaționarea cu clienții reprezintă avantaj
• Cunoștințe bune MS Office (Word, Excel), navigare internet
• Bune abilități de comunicare scrisă și verbală
• Capacitate de învățare rapidă
• Capacitatea de a prioritiza solicitările
• Atenție la detalii, abilitatea de a procesa informații diversificate
• Responsabilitate, initiativă
• Abilități de lucru în echipă.
Responsabilități:
• Preluarea apelurilor/ e-mailurilor de la clienți, soluționarea solicitărilor și înregistrarea lor în sistemul informatic, conform procedurilor de lucru
• Contactarea persoanelor nominalizate pentru a le oferi informații cu privire la produsele și serviciile companiei
• Raportarea către managerul de departament a evenimentelor care ies de sub incidența procedurilor de desfășurare a activității

Pentru a aplica la acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. la adresa meționând în subiectul mail-ului codul: “RRC-CC”.