Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Se recruteaza si din

Târgu Mureș, Alba Iulia

Societatea Civilă Profesională de Avocați JGV & Asociații angajează consultant full time în zona Transilvaniei în vederea extinderii și fidelizării portofoliului de clienți existenți.

JGV & Asociații este specializată în dreptul asigurărilor, fiind cotată ca cea mai activă societate în domeniu, oferind asistenta juridica în domeniul incasarii despagubirilor ce decurg din polite de asigurare.

Cerințe obligatorii:

  • Experiență relevantă în vânzări;
  • Excelente abilități de comunicare și negociere;
  • Empatie, persuasiune și spirit autodidact;
  • Permis categoria B, 3 ani vechime;
  • Cunoștiințe minime privind legislația asigurărilor;
  • Domiciliul în Cluj-Napoca (se acceptă și din alte orașe din Transilvania)

Obiective:

  • Realizarea unui target minim lunar pe zona arondată;
  • Dezvoltarea și retenția portofoliului existent;
  • Consiliere cu profesionalism a victimelor și familiilor victimelor din accidente rutiere;

Atribuții:

  • Menține legătura în permanență cu clienții;
  • Raportează activitatea către directorul national;
  • Întocmește rapoarte interne conform regulamentului intern;
  • Colaborează cu celelalte departamente în vederea consilierii victimelor și familiilor; victimelor din accidente rutiere.

Candidatul ideal:

  • Între 5 și 10 ani experiență în vânzări;
  • Motivate către rezultate;
  • Dorință de autoperfecționare;
  • Experiență în relaționarea cu oamenii:
  • Perseverent dinamic, ordonat, imaginativ.

Beneficii oferite:

  • Salariu fix;
  • Bonusuri motivante;
  • Mașină de serviciu, telefon și tabletă;
  • Concursuri attractive

CV-urile trimise vor avea și fotografia candidatului. Persoanele selecționate vor fi contactate telefonic.