Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Reprezentant Regional KA Moldova:

Responsabilitati :

  • Verifica la clientii Key Account aprovizionarea cu produse Alexandrion la nivelul unor stocuri optime agreate, corespunzatoare intelegerilor contractuale cu retelele vizate, existenta tuturor sortimentelor de marfa, conform portofoliului de produse listate, calitatea produselor si termenul de valabilitate conform principiului FIFO, existenta stocului minim agreat la raft.
  • Se asigura de implementarea planului de promotii comunicat.
  • Se preocupa permanent de marirea numarului de plasari suplimentare, altele decat cele agreate prin contract
  • Verifica permanent calitatea mercantizarii, in special pozitionarea, proeminenta si aspectul standului, precum si folosirea adecvata a materialelor promotionale.
  • Verifica activitatea merchandiserilor si tine legatura cu supervisorul din partea firmei de merchadising si cu seful direct in vederea remedierii situatiilor constatate.
  • Tine legatura cu seful de raion de la Key Account si sesizeaza imediat National Key Account Managerul in cazul constatarii unor probleme care ar putea afecta vanzarile (lipsa stocului de marfa, lipsa gamei complete de produse, produse expirate, micsorarea spatiului la raft, produse cu probleme de calitate etc) si se asigura de rezolvarea problemei in cel mai scurt timp.
  • Monitorizeaza continuu dinamica pietei si evalueaza nevoile clientilor alocati in vederea propunerii de masuri de imbunatatire a abordarii acestora si cresterii gradului de satisfactie.
  • Raporteaza periodic (zilnic, saptamanal, lunar) si la cerere catre seful direct, in forma si la termenle cerute, situatia vanzarilor si distributiei din zona sa, precum si estimat al vanzarilor pentru perioada urmatoare conform cerintelor sau alte rapoarte cerute de companiei.

Candidatul ideal:

- Studii superioare, preferabil in domeniul economic

- Dinamism, initiativa, persuasiune.

- Experienta in vanzari in locatii IKA (preferabil bauturi alcoolice si/sau nealcoolice) minim 3 ani.

- Bune aptitudini de negociere,comunicare, planificare, supervizare, analiza, control si implementare.

- Abilitati in utilizarea eficienta a programelor MS Office.

- Cunoasterea limbii engleza - nivel mediu

- Disponibilitate pentru deplasare.

- Permis de conducere.