Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Pentru clientul nostru, un important distribuitorilor de consumabile si echipamente de stomatologie, cautam un Reprezentant Medical in orasul Arad.

Responsabilitati:

Gestionarea si dezvoltarea profitabila a portofoliului de clienti din aria de responsabilitate (medici stomatologi / tehnicieni dentari);
Mentinerea permanenta a legaturii cu clientii prin stabilirea de intalniri la cabinetele acestora;
Promovarea produselor si a imaginii companiei catre medicii stomatologi si tehnicienii dentari din zona alocata, in conformitate cu planul de promovare si strategia de marketing;
Intelegerea si identificarea nevoii clientului;
Realizarea de prezentari ale produselor, conform nevoii identificate;
Incheierea si negocierea de contracte, in conformitate cu standardele interne;
Livrarea in timp util a comenzilor;
Incasarea in timp util a soldurilor;
Intocmirea rapoartelor de activitate.

Cerinte:

Experienta in domeniul vanzarilor medicale, constituie un avantaj;
Experienta in domeniul vanzarilor D2D, constituie un avantaj;
Studii superioare finalizate in domeniul stomatologic, avantaj;
Persoana dinamica, orientata catre rezultate, catre dezvoltare personala si profesionala;
Disponibilitatea pentru deplasari in interes de serviciu, pana la 80% din timpul de lucru;
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
Carnet de conducere categoria B.

Candidatii interesati de acest rol sunt rugati sa aplice inclusiv pe siteul Lugera The People Republic.