Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal:

  • Studii superioare in domeniul bioingineriei medicale/medicina/inginerie;
  • Obligatoriu : experienta min. 2 ani in domeniul vanzarii de aparatura medicala /consumabile medicale ( reactivi/teste)  in SPITALELE DE STAT/UPU SI ATI , SPITALE PRIVATE SI CLINICI PRIVATE din Romania.
  • Constitue avantaj portofoliu de clienti
  • Abilitati de comunicare, negociere si planificare.
  • Cunostinte de operare PC (excel, internet).
  • Carnet de conducere cat. B.
  • Disponibilitate la deplasări şi la program flexibil de lucru.
  • Cunoştinţe de limba engleză.
  • Domiciliu in Bucuresti.

Descrierea jobului:

  • Dezvoltarea portofoliului de clienti.
  • Promovarea aparaturii medicale in spitale de stat, spitale private si clinici particulare din Romania.
  • Să urmărescă permanent creşterea vânzărilor.
  • Intretine relatii de colaborare cu reprezentantii furnizorilor de consumabile, materiale si aparatura medicala.
  • Mentine si dezvolta relatia cu factoriii de decizie, din spitale/clinici medicale.
  • Urmareste comenzile, contractele comerciale incheiate cu clientii, in vederea onorarii la timp a comenzilor.
  • Colecteaza si analizeaza informatii din piata referitoare la clienti si firme concurente.

Beneficii :

  • Detalii despre oferta contractuala se vor discuta la interviu .