Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

REPREZENTANT MEDİCAL

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Avansat
* toate limbile sunt obligatorii
Posturi disponibile
10

Am decis sa ne marim echipa comerciala prin angajarea de noi colegi, ce vor manageria urmatoarele zone:

1. Reprezentant medical Bacau (NT, BC, VS)

2. Reprezentant medical Galati (GL, BR, VN)

3.  Reprezentant medical Bucuresti (s1, s3, s5)

4.  Reprezentant medical PH, AG, BV, DB

5.  Reprezentant medical Oltenia (DJ, GJ, OT, MH, VL)

6. Reprezentant medical Alba

7. Reprezentant medical Timisoara

Responsabilități:

- Manageriaza baza de clienti a zonei alocate.

- Identifica clienti cu potential si mentine clasificarea clientilor deja existenti
- Viziteaza zilnic numarul de clienti necesar pentru atingerea obiectivelor companiei.
- Promoveaza produsele pentru a genera vanzarea produselor companiei conform obiectivelor stabilite

- Aplica instrumentele si tehnicile de vanzare/promovare invatate, la fiecare vizita.

- Participa la desfasurarea evenimentelor locale (simpozioane, intalniri cu clientii, campanii etc.)

- Propune idei noi legate de campanii
- Realizeaza targetul lunar
- Transmite documente, raportarile si a feedback-urile necesare superiorilor ierarhici

- În coordonare cu echipa KAM (Key Account Managers-Managerii Clientilor Cheie) asigura acoperirea optimă a depozitelor locale și naționale, ajutând la menținerea strategiei de vânzare.

- Redirecționeaza comenzile către depozite și urmăreste executarea și livrarea acestora impreuna cu echipa KAM (Key Account Managers-Managerii Clientilor Cheie)

- Asigura buna desfasurare a actiunilor derulate de companie in zona alocata.

Cerințe:

• Educație: Diploma de licență/ Diploma de Master

• Permis de conducere categoria B

Competente, aptitudini si abilitati:

  • Foarte bune aptitudini de comunicare, negociere, persuasiune si relationare;
  • Cunostinte de utilizare MS Office, email, internet
  • Buna capacitate organizatorică, de analiză şi sinteză;
  • Flexibilitate, disponibilitate pentru munca de teren, program de lucru prelungit si deplasari in tara.
  • Foarte bune aptitudini de conducere a autovehiculelor
  • Cunostinte medii de limba engleza (vorbit, scris)
  • Dorinta si capacitate de a învăţa informatii noi;
  • Entuziasm, stăpânire de sine, onestitate, spirit de echipa;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv (include tichete de masă)
  • Autoturism de serviciu + combustibil
  • Laptop
  • Telefon
  • Tichete cadou de Paști și de Crăciun
  • Zile de concediu de odihnă suplimenare conform vechimii în muncă
  • Participarea la traininguri de formare și dezvoltare profesională
  • Mediul de lucru dinamic si competitiv

Prin aplicarea CV-ului dvs. la acest job, sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.

  • Interviu online
  • Ce crezi ca te recomanda pentru acest post?
  • Care este salariul minim net pe care il doresti pentru acest post (in functie de experienta si calificarile/ studiile pe care le ai)?