Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea companiei:

 Cu peste 20 de ani de experienţă în domeniu, Medcenter este unul dintre cei mai importanţi furnizori de servicii medicale    clinice şi de laborator din România.

 Medcenter deține unul dintre cele mai mari laboratoare din sud-estul Europei: mai mult de mp destinați medicinii de laborator și patologiei. Dotarea cu aparatură medicală de ultimă generație face din Laboratoarele Medcenter un nume de referință pe piața medicală românească.

Medcenter oferă o gamă largă de analize medicale de: hematologie, coagulare, biochimie, imunologie, serologie, teste de microbiologie și anatomie patologică la cele mai înalte standarde.

Avand in vedere proiectele noi pe care Medcenter Bucuresti le gestioneaza in perioada urmatoare,  echipa noastra are nevoie de un coleg nou.

Pozitia in organigrama este de Reprezentant medical. Acest job trebuie sa raspunda urmatoarelor cerinte:

Abilitati si responsabilitati:

Cerintele minime ale postului :

1. Cunostinte de operare PC- nivel mediu - avansat;

2. Studii Universitare finalizate;

3. Cunostinte limba engleza - nivel mediu-avansat scris/vorbit;

4. Permis de conducere- categoria B, fara antecedente

5. Experienta minima in vanzari - 2 ani ( constituie un avantaj experienta in domeniul serviciilor medicale);

6. Abilitati de comunicare si negociere, asociate cu motivatie si orientare spre rezultat;

7.  Diplomatie, in sensul de a avea capacitatea de modelare comportamentala in functie de tipul interlocutorului.

Responsabilitati:

1. Promovarea si vanzarea serviciilor de laborator;

2. Administrarea eficienta a portofoliului de clienti;

3. Realizarea obiectivelor de vanzari si atingerea targetului.

4. Identifica si contacteaza potentialii clienti in vederea emiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;

5. Urmareste cresterea numarului de clienti ;

Pachete si beneficii:

1. Pachet salarial atractiv + grila de comisionare coroborata cu performantele;

2. Programe de formare continua care sa raspunda exigentelor pozitiei nou create;

3. Posibilitatea de dezvoltare in functie de performantele obtinute de angajat.