Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Oradea; Satu Mare

Responsabilități
· Promovarea etică a imaginii companiei şi a produselor din portofoliu în județele Satu Mare, Bihor, Maramureș.
· Administrarea şi dezvoltarea permanentă a portofoliului de clienţi din teritoriul alocat (medici și farmaciști);
· Menţinerea legăturii cu distribuitorii în cadrul teritoriului alocat;
· Realizarea de prezentări specifice către clienţi;
· Organizarea de evenimente în teritoriul alocat (prezentări de grup, mese rotunde);
· Participarea la congrese,simpozioane şi alte manifestări ştiinţifice;
· Realizarea obiectivelor calitative şi cantitative în conformitate cu planul de vanzări stabilit;
· Întocmirea rapoartelor de activitate şi transmiterea acestora către coordonatorul direct.

Cerințe
· Studii superioare finalizate;
· Experiența anterioară de vânzare în domeniul farmaceutic poate constitui un avantaj;
· Carnet de conducere categoria B – minim un an experiență;
· Cunoștinte operare PC;
· Atitudine pozitivă;
· Persoană organizată, dinamică, motivată, capabilă să lucreze în echipă, cu abilități dezvoltate de comunicare și de relaționare;
· Capacitate de planificare și organizare;
· Orientare către rezultate și performanță;
· Disponibilitate de a călători frecvent în teritoriu.

Ce oferim?
· Oportunitatea de a lucra într-un mediu competitiv și profesionist;
· Pachet salarial, compus din parte fixă şi bonus trimestrial în funcţie de rezultate;
· Instrumente de lucru: autoturism de serviciu, telefon;
· Programe de instruire.

VIM SPECTRUM este o companie farmaceutică producătoare de medicamente, cu capital german, prezentă pe piața farmaceutică românească din anul 1998, cu sediul central în Corunca, jud. Mureș. Activitatea companiei este îndreptată spre îmbunătățirea calității vieții prin dezvoltarea, autorizarea, fabricarea și comercializarea unor produse farmaceutice moderne, la cele mai înalte standarde internaționale, portofoliul cuprinzând medicamente generice, care se eliberează cu și fără prescripție medicală, precum și o gamă de suplimente alimentare.