Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

SCOPUL POSTULUI:

Promovarea produselor, a numelor, a imaginii si serviciilor companiei catre clienti, medici sau farmacisti oferind informatii despre produsele din portofoliu.

RESPONSABILITATI:

• Dezvolta si indeplineste planurile de actiune pentru atingerea obiectivelor stabilite pentru teritoriul alocat (Timis si judetele limitrofe);
• Viziteaza clientii din teritoriul desemnat cu scopul de a promova produsele din portofoliu, in conformitate cu strategia de vanzari;
• Stabileste si dezvolta o buna relatie de afaceri cu toti clientii din zona arondata;
• Organizeaza si participa la evenimente medicale specifice: prezentari, simpozioane, congrese;
• Raporteaza activitatea zilnica;
• Analizeaza si transmite informatiile specifice legate de piata si exploateaza oportunitatile identificate;

CERINTE:

• Absolvent studii universitare;
• Experienta in functia de reprezentant medical (segmentul de oftalmologie este considerat un avantaj);
• Persoana dinamica, proactiva, cu abilitati de comunicare si relationare;
• Capacitatea de a lucra independent si in echipa;
• Foarte bune abilitati de planificare si organizare;
• Carnet de conducere categoria B;
• Disponibilitate de a calatori frecvent in teritoriu;
• Experienta in utilizarea aplicatiilor windows office PC: Word, Excel, Power Point.

BENEFICII:

• Pachet salarial motivant;
• Autoturism de serviciu, telefon mobil, laptop;
• Bonus in functie de realizari;
• Formare profesionala continua.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Biosooft Company este parte a OOgroup Italia, un grup de companii farmaceutice specializate in cercetarea de soluţii noi, dezvoltarea si comercializarea de produse unice si specifice pentru sanatatea ochilor.