Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1000 - 2000 €

Quanta Resurse Umane recruteaza un Reprezentant Departament Vama pentru o companie specializata in servicii de transport.

Responsabilitati:

- Asigura managementul activitatilor vamale in concordanta cu actiunile operationale;

- Se asigura ca activitatile vamale sunt in concordanta cu legislatia in vigoare;

- Reprezinta compania in relatiile cu autoritatile vamale;

- Raspunde de operatiunile vamale;

- Stabileste, propune si actualizeaza reguli pentru efectuarea receptii/livrarii sub regim vamal, in concordanta cu reglementarile vamale si fiscale.

Cerinte:

- Experienta minim 10 ani in activitatea de coordonator birou de comisionariat vamal;

- Cunostinte avansate de legislatie vamala;

- Experienta in zona operationala;

- Disponibilitatea la deplasari in tara;

- Limba engleza nivel avansat – obligatoriu;

- Cunostinte operare Excel – avansat.

Se ofera:

- Pachet salarial motivant;

- Masina serviciu, laptop, telefon.