Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași; Suceava; Bacău

Cerinte obligatorii:

  • Studii medii absolvite;
  • permis de conducere categoria B;
  • experienta in vanzari;
  • disponibilitate la deplasari frecvente in aria de acoperire;
  • cunostinte bune de operare PC;
  • bune abilitati de comunicare si negociere;
  • orientare catre rezultate si solutii;

Constituie avantaj:

  • experienta in vanzarea produselor similare sau in vanzarea oem si/sau in proiecte constituie avantaj;
  • cunoasterea limbii engleze si/sau italiana;

Descrierea jobului

Reprezentantul de vanzari pe zona Nord-Est va gestiona din toate punctele de vedere portofoliul de clienti ai companiei din judetele: Suceava, Botosani, Harghita, Covasna, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui, Vrancea, Galati.

  • Identificarea de noi clienti si de noi oportunitati de crestere a business-ului;
  • Monitorizarea pietei si propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii;
  • Crearea, mentinerea si gestionarea relatiilor comerciale cu clientii;
  • Asigurarea intregului suport solicitat de catre client, inclusiv din punct de vedere tehnic;
  • Urmarirea planului de vanzari si indeplinirea obiectivelor stabilite;
  • Intocmirea rapoartelor de vanzari, precum si a altor raporte specifice activitatii;

Beneficii:

  • contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • salariu fix motivant;
  • bonusuri periodice pentru indeplinirea obiectivelor;
  • tichete de masă din prima zi de muncă;
  • primă de vacanță;
  • tichete cadou de Paște și Crăciun;
  • concediu de odihnă anual min 22 zile lucrătoare, maxim 27 zile, în funcție de vechime;
  • pachet medical la clinică privată;

Descrierea companiei

Societatea FERONERIA PROD., cu sediul in Arad, este producatoare de articole de feronerie- broaste, silduri, manere fie sub marca proprie fie produse ale clientilor sai. Are o experienta de 90 de ani in domeniu si este leader in domeniul sau de activitate. FERONERIA PROD face parte din grupul italian ISEO SERRATURE, leader pe piata europeana.