Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, maghiară

Adresa/ adresele jobului

Brașov

RESPONSABILITĂŢI

  • Promovează și vinde contracte de întreținere și reparații, prestații service și piese de schimb pentru utilaje și echipamente industriale;
  • Gestionează comercial și tehnic un portofoliu de clienți naționali și regionali, într-un sector geografic definit (județele Brașov, Harghita, Covasna, Mureș, Sibiu);
  • Vizitează regulat clienții pentru: întreținerea de bune relații comerciale; inspectarea stării tehnice a utilajelor sau punerea lor în funcțiune; identificarea necesarului de produse și prestații service și ofertare; consiliere și răspuns reclamații clienți;
  • Prospectează piața în vederea găsirii de noi clienți.

    CERINŢE

  • Studii superioare tehnice (de preferință în unul dintre domeniile: electromecanică și mecanică  agricolă, industrială, auto);
  • Experiență în vânzări, în special de servicii, piese de schimb și reparații;
  • Bune cunoștințe tehnice generale (mecanică, electricitate, electronică, hidraulică);
  • Capacitate de negociere și de analiză;
  • Excelente abilități de organizare și planificare a activității;
  • Cunoștințe operare PC (Word, Excel);
  • Cunoștințe de limba engleză de nivel mediu;
  • Cunoștințe de limba maghiară de nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B.

    PROFIL CANDIDAT

  • Spirit comercial dezvoltat;
  • Dinamism și disponibilitate pentru deplasări în interes de serviciu;
  • Atitudine pro-activă, orientare spre găsirea de soluții;
  • Corectitudine și seriozitate.