Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

87 Strada Vasile Lascăr, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

630 €

• Dacă ai studii superioare absolvite sau ești student în an terminal, ai experiență în lucrul cu pacienți sau clienți și ești o persoană comunicativă, empatică și responsabilă, atunci ești persoana potrivită pentru noi.

Responsabilitati / Realizari

Consilierea, prin discuții telefonice, a pacienților cu afecțiuni cronice:
• Transmite telefonic informații despre specificul afecțiunii, tratament și importanța respectării schemei de tratament;
• Se asigură că pacientul înțelege specificul afecțiunii de care suferă, beneficiile prevenției și gestionării eficiente a terapiei;
• Abordează preocupările/neclaritățile semnalate de pacient, îi acordă suport sau îl direcționează către alt membru relevant al echipei medicale;
• Evaluează convingerile și comportamentele asociate cu non-aderența la tratament și schimbările în stilul de viață, ajută la creșterea încrederii pacientului că poate face față situației.

Alte informatii:

Îți oferim posibilitatea de a lucra pe proiecte inovatoare de suport și educare pacienți, cu posibilități de training și dezvoltare atât profesională cât și personală.
Venit net fix pe luna de o mie cinci sute lei pentru un program de 8 ore/zi la care se adaugă un bonus de performanță lunar de cinci sute lei.