Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Picture1

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta in domeniu - minim 1 an;
  • Abilitati de a planifica si a lucra sub presiune;
  • Disponibilitate pentru activitate de teren;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si spirit de echipa;
  • Limba Engleza - nivel mediu.

Responsabilitati:

  • Reprezinta imaginea Bancii in relatia cu clientii si dezvolta colaborarea cu acestia;
  • Identifica oportunitatile de pe piata in scopul atragerii de noi clienti in cadrul segmentelor vizate;
  • Cunoaste in detaliu caracteristicile gamei de produse si servicii oferite de banca, precum si ale concurentei;
  • Promoveaza produsele bancii si realizeaza vanzari incrucisate ale acestora, inclusiv pentru cele de bancassurance, in vederea cresterii vanzarilor de produse si servicii oferite clientilor;
  • Participa la cresterea vanzarilor de produse si servicii bancare prin stabilirea de intalniri si prezentari de comun acord cu superiorul direct, atat la sediul bancii cat si in afara acesteia;
  • Este responsabil de indeplinirea obiectivelor de vanzari fixate de catre conducerea bancii si/sau superiorul direct;
  • Identifica nevoile clientilor si ofera consiliere financiara, propune solutia optima pentru nevoile identificate, in conformitate cu respectarea normelor si procedurilor interne in vigoare;
  • Intretine permanent contactul cu clientii actuali ai bancii pentru a le prezenta oferta actualizata de produse si a le comunica modificarile aparute;
  • Propune solutii pentru imbunatatirea calitatii produselor si serviciilor oferite de banca.

De ce Credit Europe Bank?
Avem o Super echipa, fiind totodata prima banca ce a lansat în România cardul de credit de consum, cu plata în rate fara dobânda – CardAvantaj

Oferim:

  • Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Abonament medical la o clinica privata, la alegere!
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie

Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date CREDIT EUROPE BANK pentru oportunitati viitoare.