Detalii loc de munca

Relatii clienti (EN/FR) remote job - Mag. Online

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Job remote (activitatea se desfășoară de la domiciliu / telemuncă)
Limbi vorbite
Engleză - Mediu , Franceză - Mediu
* toate limbile sunt obligatorii
Adresa
Recrutez candidati dispusi sa se relocheze
Da
Posturi disponibile
1

Este o pozitie full-time, Luni-Vineri, 8 ore remote (de la distanta), se poate lucra de acasa

Cautam sa ne completam departamentul de suport cu un coleg nou avand urmatoarele calitati:

  • NECESAR: Limba Engleza nivel avansat
  • NECESAR: Limba Franceza nivel cel putin mediu (scris si oral)
  • Experienta pe partea de suport clienti
  • Studii superioare finalizate sau Student
  • Abilitati de comunicare si multitasking
  • Experienta in plasarea de continut/articole/produse pe blog/cms/magazine online

Un mare plus reprezinta experienta de lucru cu platforma MAGENTO sau suport clienti in domeniul accesorii/piese auto

Descrierea jobului

Principala activitate este oferirea de suport clientilor pe telefon, live chat si e-mail in limba engleza/franceza, si consta in furnizarea de informatii catre clienti cu privire la statusul comenzilor, disponibilitatea in stoc a produselor, conditii si modalitati de transport, informatii privind serviciile si produsele din portofoliul firmei.

O alta activitate, cu prioritare secondara este actualizarea si adaugarea de produse pe diverse platforme marketplace: EMAG, Magento, Amazon, Okazii etc.

Este o pozitie full-time de 8 ore, remote (de la distanta) si se poate lucra de acasa.
Program Luni-Vineri: 11:00-19:00

O mare parte din activitate este in relatia cu departamentul logistic pentru solutionarea eventualelor problemele aparute in cadrul livrarilor.

Beneficii :

- contract de munca pe perioada nedeterminata
- lucrul de la distanta, se poate lucra de oriunde. - remote job
- program de lucru flexibil ( +/- fata de programul propus mai sus)
- acumularea de experienta in domeniul Magento/Amazon/ E-commerce/ industria automotive

Beneficii acordate

Financiar
Bonus de performanta
  • Interviu online
  • Care este nivelul dvs de experienta cu limbile Engleza si Franceza?
  • Care este salariul NET lunar dorit pentru un program de 8 ore Luni-Vineri, conform job description ?