Adresa/ adresele jobului

Oradea

Reglor masini injectie mase plastice

Candidatul ideal :

  • Cunoastere masini de injectie mase plastice
  • Cunoastere materii prime
  • Capacitate de organizare
  • Cunostinte de analiza a defectelor aparute pe piesele injectate
  • Viteza de reactie in luarea deciziilor
  • Motivat,implicat,  organizat, orientat spre obtinerea de rezultate
  • Profil etic: integritate, punctualitate, corectitudine, tenacitate, seriozitate
  • Bune abilitati de comunicare

Responsabilitati /Beneficii:

  • Monteaza si demonteaza matrite
  • Reglarea parametriilor preselor de injectie si a perifericelor
  • Demareaza productia si urmareste productia in curs
  • Analizeaza si identifica cauzele de deriva ale procesului de injectie
  • Aplica actiunile corective atunci cand exista derive ale procesului de injectie
  • Completeaza documentele de calitate/ urmarire productie
  • Respecta procedurile si instructiunile sistemului

Se asigura salariu atractiv +bonus de prezenta, bonuri de masa,transport asigurat,  posibilitatea evolutiei in functie de implicare si motivatie

Descrierea companiei :

SC PHNR SRL, este o companie care are ca si activitate principala injectia de componente din mase plastice, alaturi de asamblare, tampografiere, etc.

Suntem un furnizor pentru industria electrica, automotive, electronica, aparatura medicala, semnalizare,etc