Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Săcele

Se recruteaza si din

Brașov

Grupul ELECTROPRECIZIA . fondat în 1936 are o îndelungată experienţă în domeniul producerii, montării şi asamblării de motoare electrice si echipament electric, electronic fiind in acest moment structurat pe mai multe societati comerciale.
ELECTROPRECIZIA ELECTRICAL EQUIPMENT , parte componentă a grupului ELECTROPRECIZIA, a fost înființată în august 2009 și are ca profil producţie, asamblare – montaj echipament electric şi electronic precum si injectie masa plastica.
Operațiile care se pot realiza la nivelul societății sunt: injecție mase plastice, asamblare mecanică fină, îndoire, cositorire, nituire, lipire, sudură prin puncte, ambutizare, etalonare, imprimare, bobinare echipament electric, serigrafiere și tampografiere metale și plastice, tehnologie tip SMD.

Candidatul ideal

- Studii medii tehnice;
- Experienta in injectarea maselor plastice sub presiune;
- Cunostinte generale ale materialelor termoplaste;
- Cunostinte generale de mecanica, hidraulica;
- Cunostinte avansate de desen tehnic, manuire dispozitive (aparate) de masura si control;
- Cunostinte tehnice de specialitate: programare roboti;
- Abilitati de comunicare, spirit de echipa.

Descrierea jobului

- Respectarea planificarii comenzilor de lucru;
- Montarea si demontarea matritelor de injectie;
- Setarea, optimizarea si urmarirea parametrilor de lucru ai masinilor de injectie si ai robotilor aferenti;
- Efectuarea programului de mentenanta periodica a masinilor de injectie, a robotilor de manipulare precum si a periferiilor acestora, respectiv: aparate temperare matrite, mori de macinat si dispozitive specifice.

Oferta:
- salariu fix;
- tichete de masa;
- decontare transport.