Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Lipova

Responsabilitati:

-  echipare, reglarea, setarea  si utilizarea masinilor de montaj

-  efectuarea de reparatii legate de functionalitatea masinilor

- optimizarea procesului de productie si luarea si aplicarea masurilor de detectie, preventie si corectare a procesului de productie

-  darea libera a productiei si supravegherea acesteia pe baza instructiunilor de lucru si a planurilor de verificari

- efectuarea verificarilor necesare pt. productie incluzand masurarea si evaluarea pieselor si datelor colectate

-  punerea in aplicare a sistemelor de planificare a productiei si a sistemelor de evaluare a datelor

-  documentarea rezultatelor muncii

-  respectarea tuturor cerintelor conform instructiunilor de lucru

-  respectrea si supravegherea cerintelor de productie

-  instruirea muncitorilor pt. ca acestia sa atinga nivelul cerut de productivitate; calitate si responsabilitate

-  efectuarea operatiilor de intretinere, reparare si inspectie a masinilor

-  inductia  muncitorilor noi in cadrul echipei

-  gestionarea schimbului din pct. de vedere al operatorilor din subordine

Cerinte:
Liceu cu profil tehnic

Abilitati de organizare si conducere  a echipei de operatori din subordine

Cunostinte in manipularea liniilor si utilajelor de productie
Limba germană si/sau engleza reprezinta avantaj
Cunoştinţe PC

Beneficii:
• salariu motivant + tichete de masă
• ore suplimentare plătite
• asigurare medicală privată (Signal Iduna)
• transport asigurat din Arad
• tichete cadou pentru diferite ocazii
• oportunitatea de a lucra într-o companie modernă, în continuă creștere
• training și schimb de experiență la Oechsler Germania.