Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Bacău; Piatra Neamț

Regional Sales Supervisor (RSS) – domiciliul stabil in Bacau sau Piatra Neamt

Responsabilitati:
- stabileste obiective;
- planifica, organizeaza, coordoneaza, controleaza activitatea IKA si distribuitori ;
- atingerea indicatorilor stabiliti;
- monitorizarea stocurilor la distribuitori
- coachingul echipei distribuitorilor;
- analiza pietei pentru noi oportunitati de vanzare;
- identificarea de noi canale de distributie
- gestionarea si incadrarea in bugetul alocat;

Candidatul ideal
- absolvent studii medii/superioare;
- experienta in vanzari FMCG - minim 4 ani , din care 2 ani intr-o pozitie similara
- experienta relevanta in managementul IKA si distribuitori
- cunostinte solide in domeniul managementului vanzarilor si managementului echipelor de vanzari ale distribuitorilor;
- cunoasterea foarte buna a pietei;
- cunoasterea clientilor regionali , Zona Nord-Est;
- capacitate mare de sinteza si analiza;
- capacitate de concentrare pe activitatile prioritare;
- putere de adaptare rapida la conditiile pietei;
- determinare in obtinerea de rezultate;
- dinamic, creativ, cu initiativa, onest;
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune, prezentare profesionala);
- abilitati de organizare, monitorizare, evaluare si feedback;
- persoana orientata catre rezultat
- atitudine pozitiva;
- atudine proactiva, orientata catre nevoile de business;
- competenta, corectitudine, responsabilitate;
- abilitati de lucru cu calculatorul (xls,word,ppt)

Oferta (bonusuri, beneficii):
- pachet salarial corespunzator pozitiei ocupate;
- masina de serviciu, telefon, laptop, bonusuri lunare si anuale;
- mediu de lucru dinamic, profesionist.