Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Cluj-Napoca; Alba Iulia

Responsabilitatile postului

Rol general

Interfata dintre clienti si companie,avand rolul de coordonare,dezvoltare implementare a politicii comerciale in aria geografica, judetele: CJ, MS, AB, pe ambele canale: IKA, si TT

Candidatii pot sa fie locati in oricare dintre judetele zonei.

Roluri specifice:

    •  Implementarea politicii de vanzari si marketing Scandia in teritoriu;

    •  Imbunatatirea distributiei numerice si ponderate;

    • Realizarea obiectivelor generale si specifice lunare ,trimestriale si anuale;

    • Urmarirea incasarii in termen a soldurilor existente la clienti;

    • Urmarirea indeplinirii obiectivelor calitative si cantitative de catre acestia;

    • Intocmeste rapoarte specifice de vanzari;

    • Implementarea politicii la nivel de executie in IKA si piata traditionala, precum si a standardelor de merchandizare;

    • Coordonarea fortei de vanzari a distribuitorului;

    • Participarea si initierea de sedinte atat cu distribuitorii,cat si cu angajatii din subordine;

    • Stabileste planuri de actiune in vederea indeplinirii obiectivelor;

    • Identifica noi surse de vanzare;

Profil:

    • Experienta minim 2 ani intr-o  pozitie similara de ASM;

    • Domeniul in care a lucrat FMCG, domeniul "Food" constituie avantaj;

    • Cunostinte comerciale: termeni comerciali, competente de negociere;

    • Operare PC: MS Office avansat:

    • Competente manageriale: planificare, coordonare, control al activitatii ;

    • Demonstreaza puternice competente de :orientare catre client, atitudine pozitiva, de relationare si comunicare, lucru in echipa;

    • Permis auto categoria B