Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

14 Strada Victor Hugo, Arad

Vitalab Clinic este o societate care are ca obiect de activitate distributia de echipamente medicale. Referentul vanzari isi desfasoara activitatea la sediul companiei.

Principalele sarcini si responsabilitati:

-          Asigura suportul agentilor de vanzari de pe teren

-          Mentine permanent relatiile comerciale cu clientii, urmareste recuperarea debitelor

-          Actualizeaza toate evidentele privitoare la client

-          Elaboreaza contractele cadru de vanzare – cumparare si tine evidenta acestora

-          Analizeaza cererile de oferta si elaboreaza ofertele, conform cerintelor clientului

-          Introduce datele comenzilor acceptate in sistemul informatic

-          Transmite clientilor confirmarea de comanda

-          Asigura urmarirea permanenta a conditiilor de plata si de livrare

-          Urmareste stocurile si se asigura ca marfa comandata este livrata in conditiile agreate

-          Inregistreaza si monitorizeaza reclamatiile in limita de competenta

-          Pregateste materialele utile pentru diferite intalniri cu clientii

-          Tine permanent legatura cu agentii de vanzari

Competente necesare:

MS Office - nivel mediu/avansat (excel)