Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

750 - 1000 €

Responsabilitati:

  • Implicarea in toate proiectele dezvoltate în parteneriat cu canalele de distributie sau cu forta de vanzari a companiei;
  • Interfata intre companie si colaboratori sau parteneri, pe probleme administrative si suport, pentru a rezolva solicitarile clientilor;
  • Monitorizarea cazurilor escaladate de catre canalele de vanzare catre departamentele operationale, pentru probleme legate de clienti si parteneri;
  • Realizarea de raportari specifice departamentului de Vanzari – directe si/sau indirecte;
  • Elaboreaza, administreaza si arhiveaza contractele de colaborare in functie de caalul de distributie;
  • Administreaza (inclusiv in sistemele informatice) contractele si anexele de comisioane specifice canalelor de distributie ale Companiei;
  • Asigura implementarea, procesarea si efectuarea deconturilor de comisioane si bonusuri pentru partenerii de distributie;
  • Îndeplineste rolul de persoana de contact pentru canalele de distributie ale Companiei – directe si/ sau indirecte;
  • Actualizeaza permanent bazele de date ale Companiei legate de departamentul in care activeaza;
  • Elaboreaza diverse raportari, la solicitarea superiorilor ierarhici sau cerute de legislatia romana / autoritati;
  • Interpreteaza rezultatele din vanzari, in functie de canalele de distributie, conform criteriilor agreate impreuna cu Directorul Comercial;
  • Furnizeaza sprijin corespunzator in proiectele de optimizare a proceselor si aplicatiilor Companiei;
  • Contribuie la elaborarea de propuneri de regulamente si proceduri operationale pentru canalele de distributie ale societatii si se asigura de implementarea lor.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate, de preferinta ASE;
  • Microsoft Excel – cel putin nivel mediu;
  • Engleza la nivel cel putin mediu;
  • Persoana organizata, analitica, atenta la detalii; preocupare pentru acuratete;
  • Orientare spre rezultate si respectarea termenelor;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
  • Abilitati de planificare si organizare a activitatii;
  • Spirit de echipa;
  • Integritate.