Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Locatie : Arad

Tip Job: Full time
Posturi disponibile: 1

Cerintele postului:

  • Studii superioare – avantaj studii specialitate
  • Cunostinte de legislatia muncii
  • Cunostinte operare Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Experienta minima 1 ani in domeniul resurselor umane
  • Abilitati de comunicare, ordonat, discipinat

Descrierea postului:

  • creeaza, posteaza si actualizeaza anunturile de recrutare atat in mediul online cat si in intern;
  • identifica potentiali candidati si face selectia celor mai potrivite profiluri pe care le valideaza cu responsabilii de post;
  • comunica cu sefii de departamente implicati in procesul de recrutare si selectie si determina cerintele speciale ale pozitiilor vacante;
  • tine legatura cu serviciile externe de Medicina Muncii, Securitate si Sanatate in Munca si PSI;
  • reprezinta societatea in relatia cu organelle statului (ITM, ISU, etc)
  • responsabil cu intocmirea si administrarea documentelor aferente dosarului de personal;
  • responsabil cu intocmirea  si editarea de adeverinte, actualizari norme, diverse formulare, tabele, adrese necesare în cadrul biroului;
  • Completeaza si opereaza in registrul de salariati (revisal) documentele de personal cu privire la: contractele individuale de munca, actele aditionale , deciziile de incetare si orice alte documente necesare respectand termenele prevazute de lege;
  • Tine o evidenta stricta a contractelor in expirare si anunta din timp data expirarii contractelor de munca sefului de departament , precum si modificari de salariu conform ofertei de angajare;
  • Participa la implementarea si intretine baza de date pentru intreg personalul;
  • Se informeaza permanent asupra modificarilor legislative, normelor si metodologiilor de aplicare in domeniul de activitate si le aplica in practica cu consultarea departamentului Juridic dupa caz;
  • Raspunde pentru corectitudinea datelor inscrise si de predarea in termen a raportelor la departamentele solicitante
  • Tine evidenta orelor de munca prin verificarea condicilor de prezenta si intocmirea pontajelor lunare;
  • Transmite departamentului de contabilitate toate documentele necesare pentru realizarea statelor de plata;

Oferta:
• Posibilitate de dezvoltate a unei cariere.
• Posibilitatea de a lucra intr-o companie nationala, in cadrul unei echipe tinere si dinamice.
• Pachet salarial competitiv.

Descrierea companiei:
Side Grup este o companie cu o vechime de peste 15 ani pe piata din Romania, flexibila si dinamica, liderul pietei nationale de curatenie si igiena oferind clientilor sai o gama larga de produse destinate aplicatiilor profesionale de catering, igiena si curatenie, menaj, decor, gastro si party.
Pozitia de direct si exclusiv importator al produselor din portofoliu, ne ofera sansa de a oferi clientilor nostri preturi avantajoase care, coroborate cu serviciile logistice prestate, sa asigure reduceri de costuri in aria serviciilor si materialelor indirect.

Misiunea noastra
Este de a crea valoare pentru clientii nostri prin solutii competitive, servicii excelente si parteneriate de succes.
Produsele din portofoliul Side Grup au un standard inalt de calitate, compania noastra avand ca tinta dezvoltarea continua a calitatii serviciilor oferite.
Certificarea Sistemului de Management al Calitatii SR EN ISrin care organizatia noastra s-a angajat in proiectarea, implementarea si imbunatatirea continua a modului de lucru, abordarea prin procese si proceduri.

Portofoliu
- Side Grup Romania ofera o gama de peste 2500 de produse destinate aplicatiilor profesionale de curatenie si igiena, aplicatiilor de horeca si gastro.
- Dezvoltarea continua a portofoliului de produse se bazeaza pe cerintele semnalate din piata de la clientii nostri, cu respectarea si satisfacerea stricta a cerintelor de calitate nationale si internationale impuse.