Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

 Cerinte:

-Studii medii

-curs specializare referent/inspector resurse umane

-experienta necesara – minim 1 an

-cunoasterea legislatiei in domeniul resurselor umane

-cunostinte in domeniul comportamentului uman

-cunostinte de administrare de personal

-cunoasterea pietei fortei de munca

-cunostinte operare PC  -word, excel,

-cunostinte soft Wizsalary,  WIZTIME  (avantaj)

-competenţe: comunicare, initiativa si creativitate, lucrul in echipa, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate, eficienta

Responsabilitati:

-intocmeste si gestioneaza documentele de evidenta a personalului din   societate;

-completeaza programul de personal (WizSalary) cu datele salariatilor la angajarea si incetarea relatiilor de munca, sau ori de cate ori intervin modificari in cadrul acestora

-tine evidenta concediilor de odihna si a  orelor suplimentare, pentru personalul societatii;

-monitorizeaza prezenta salariatilor prin intermediul programului informatic de Pontaj;

-tine evidenta orelor lucrate de fiecare salariat in parte, intocmind lunar pontajul si transmite datele privind timpul lucrat pentru calculul salarial;

-intocmeste si transmite datele statistice catre Institutul National de Statistica

-actualizeaza statul de functiuni si programul de pontaj al societatii, conform modificarilor survenite;

-intocmeste listele cu personalul societatii pentru diferite situatii;

-intocmeste raportul lunar pentru tichetele de masa

-deruleaza contractul de prestari servicii incheiat cu firma prestatoare, in ceea ce priveste comanda tichetelor de masa/tichetelor cadou

-intocmeste adeverinte pentru salariatii societatii;

-preia plicurile cu corespondenta de la salariatii societatii si le depune la Oficiul Postal;

-preia corespondenta societatii de la Oficiul Postal;

-inregistreaza, gestioneaza si comunica Deciziile interne ale societatii

-acorda sprijin la realizarea si desfasurarea programului de pregatire/perfectionare a personalului din societate;

-acorda sprijin in derularea procesului de recrutare si selectie a personalului;

-acorda sprijin in derularea activitatilor de elaborare si actualizare a fiselor de post, pentru personalul societatii;

-acorda sprijin in derularea activitatilor de evaluare a personalului societatii

 -intocmeste rapoarte si statistici in legatura cu activitatea desfasurata

BENEFICII:
-pachet salarial atractiv
-oportunitatea de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru profesional

  • Interviu online
  • Ce soft utilizati in administrarea de personal? Dar pentru evidenta pontajului?
  • Care sunt asteptarile salariale?