Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș

                                                   Angajam Referent Resurse Umane in Targu Mures

Descrierea si responsabilitatile postului:

  • Administrare dosare de personal: intocmire contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii, desfaceri contracte individuale de munca
  • Pregatirea documentelor pentru angajare, inregistrarea si actualizarea continua a datelor referitoare la angajati, in sistemul SAP
  • Gestionarea si inregistrarea situatiilor avizelor medicale
  • Indosarierea actelor din departament si arhivarea dosarelor de personal
  • Transmiterea rapoartelor catre ITM
  • Managementul procesului de recrutare si selectie pentru anumite posturi

Cerinte:

  • Abilitatea de a face fata la sarcini multiple si de a prioritiza
  • Aptitudini de comunicare, atitudine pozitiva si flexibilitate
  • Abilitati de munca in echipa, organizare, planificare, constiinciozitate, atentie la detalii
  • Competente PC (Excel, Outlook, Power Point)
  • Cunoasterea programului SAP HR constituie un avantaj
  • Studii in domeniul Resurse Umane
  • Cunostinte in domeniul legislatiei muncii si a procesului de recrutare si selectie
  • Experienta minim 1 an intr-un departament de Resurse Umane

Beneficii:

  • Oportunitatea de a te asocia unui brand national, intr-un climat tanar si dinamic
  • Formare si dezvoltare continua din partea unei echipe de profesionisti
  • Mediu de lucru modern
  • Venituri financiare motivante
  • Tichete de masa