Referent Relații Externe

Limbi vorbite

franceză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Piatra Neamț

Nivel carieră- entry (0-2 ani), middle (2-5 ani)

Locație: Săvinești (Piatra Neamț)

Responsabilități:

  • Identifică și dezvoltă baza de clienți export;

  • Abordează potențialii clienți (mail, telefonic) și menține relațiile comerciale cu partenerii existenți.

  • Asigură servicii de înaltă calitate atât în timpul procesului de vânzare, cât și post-vânzare.

  • Redactează corespondența comercială (informații despe cost, execuție, transport) și documentația necesară livrărilor.

  • Urmărește încasarea comenzilor vândute.

Cerințe:

  • Buna cunoaștere a limbii italiene/ franceze (scriere și vorbire).

  • Cunoștințe operare calculator- Word, Excel,

  • Studii superioare

  • Posesor permis conducere categoria B (opțional)

  • Abilități de comunicare și relaționare

  • Capacitate de planificare și organizare, adapatare la un mediu dinamic de lucru.

  • Cursurile de vânzări și experiența în domeniu, de minim 1 an, constituie avantaje

Oferta:

  • Bonusarea perfomanței

  • Cursuri de pregătire în domeniu

  • Mediu de lucru dinamic, într-un colectiv bine pregătit

Dacă ești o persoană prietenoasă, deschisă, integră și cu nivel ridicat de implicare, îți oferim ocazia de a te alătura echipei noastre.