Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

  • Studii superioare de profil
  • Stie limba engleza peste medie
  • Cunoaste un program de grafica Corel Draw sau Photoshop (cel putin nivel basic)
  • Experienta anterioara nu este obligatorie dar constituie avantaj

Descrierea jobului

  • Vei planifica, implementa, monitoriza campaniile de e-mail marketing si vei adapta strategii in functie de evolutia acestora
  • Vei realiza fisele tehnice de prezentare a produselor
  • Vei updata site-urile companiei
  • Vei edita fotografiile produselor (inlaturarea fundalului)
  • Vei tine evidenta manualelor de utilizare si vei colabora cu birouri de traduceri pentru traducerea acestora
  • De asemenea vei tine legatura cu partenerii nostri pentru realizarea a diverse etichete, bannere, cataloage etc.

Beneficii

  • Salariu motivant, oferta se va negocia in cadrul interviului, in functie de cunostinte si experienta
  • Transport asigurat de la metrou la sediul companiei
  • Tichete de masa
  • Participarea la training-uri, workshop-uri, seminarii.

Descrierea companiei

Italia Star este o companie romaneasca, fondata in anul 1996 ce activeaza in domeniul utilajelor pentru constructii.
Importator a unei game variate de echipamente profesionale din Italia, Franta, ., Japonia si China, comercializam produsele noatre la nivel national in peste 100 de magazine partenere de profil dar si la nivel regional in Republica Moldova, Bulgaria, Ungaria si Italia. Iar expansiunea continua.

Pe langa utilajele profesionale din magazinele traditionale, activam si in mediul online (+ magazine DIY) cu produse semi-profesionale si hobby, cum ar fi generatoare si motopompe Senci, scule electrice si scule de mana Ford Tools dar si biciclete electrice, trotinete si hoverboard-uri Nova Vento.