Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

- Studii superioare (de preferat economice).
- Experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj.
- Capacitate de analiza si sinteza.
- Flexibilitate în gândire.
- Abilitati de comunicare.
- Persoana dinamica, ambitioasa si perseverenta.
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook).
- Abilitati de calcul matematic.
- Persoana organizata si atenta la detalii.
- Persoana responsabila, rezistenta la stres si la activitati desfasurate sub presiunea termenelor limita.

Descrierea jobului

- Monitorizarea zilnica a site-ului in vederea participarii la ofertele de pret, precum si actualizarea catalogului de preturi on-line in vederea incheierii de tranzactii prin vanzare directa.
- Selectia produselor cu care se participa in licitatie si participarea zilnica la licitatiile electronice si licitatiile deschise.
- Intocmirea ofertelor de pret pentru licitatii.
- Monitorizarea si gestionarea bazei de date ce contine evidenta produselor castigate in urma licitatiilor.
- Verificarea, pregatirea si gestionarea tuturor actelor si documentatiei necesare incheierii contractelor adjudecate in urma participarii la licitatiile de furnizare produse farmaceutice catre spitale.
- Urmarirea derularii contractelor cu spitalele: - onorare comenzi, urmarire stocuri, comunicarea necesarului in timp util in vederea unei mai bune aprovizionari.
- Evidenta informatiilor privind licitatiile desfasurate.
- Configurarea produselor in HeadOffice pentru facturarea comenzilor.
- Intocmirea rapoartelor saptamanale si transmiterea acestora catre managerul direct.
- Pastreaza confidentialitatea asupra activitatii sale.