REFERENT GESTIONARE DAUNA

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză, italiană

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1000 - 1300 €

RESPONSABILITĂȚI:

- identificarea locului obişnuit de staţionare/ asiguratorului de RCA/ CV al autovehicululului străin implicat într-un accident rutier produs pe teritoriul României;

- gestionarea dosarelor de daună preluate de asociaţie;

- purtarea corespondenţei necesare pentru a se identifica locul obişnuit de staţionare/asigurătorul de RCA/Carte Verde a autovehiculului străin implicat într-un accident rutier produs pe teritoriul României;

- transmiterea către corespondenţi a întregii documentaţii aferente dosarului de daună pe care o deţine pentru a se continua gestionarea dosarului;

- gestionarea dosarelor de daună prelucrate direct de către asociaţie (acc. în România, vinovat un autovehicul străin) inclusiv cele care privesc o Asigurare de Frontieră, pe relaţiile ce-i sunt încredinţate;

- ţinerea evidenţei şi prelucrarea rapoartelor transmise de societăţile de asigurare, membre ale asociaţiei, care sunt monitorizate;

- întocmirea şi prezentarea rapoartelor/statisticile solicitate de conducere;

- orice alte atribuţii din sfera sa de activitate stabilite de conducere.

CERINȚE:

Limba engleaza - nivel mediu

Cunoasterea programului Microsoft Office (Word si Excel)

Bune abilitati de comunicare (scrisa si orala)

Putere de concentrare si spirit de observatie; atentie distributiva

Reactie rapida de raspuns la solicitarile conducerii;

Capacitate de asimilare a noilor cunostinte;

Persoana calma, rabdatoare, politicoasa, care actioneaza cu tact;

OFERTĂ

- pachet salarial
- posibilitatea de a activa într-un mediu de lucru profesionist și dinamic

  • Interviu online
  • La ce nivel de venituri (net/luna) va asteptati?
  • În ce mediu preferati sa lucrati?
  • Ce va motiveaza sa dati tot ce e mai bun la job?