Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 501 €

Misiunea postului:

Încasarea contravalorii lucrărilor în garanție prin efectuarea demersurilor necesare:

• depunerea cererilor de garanție la producători
• urmărirea decontării cererilor de garanție
• gestionarea stocului de piese defecte înlocuite în perioada de garanție
• sprijin acordat service brand managerilor pentru a îmbunătăți viteza de reacție la rezolvarea și decontarea cazurilor de garanție

Candidatul ideal:

- cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat

- persoană cu foarte bune abilităţi de comunicare, atât verbală cât şi în scris
- capacitatea de asimila rapid informaţii tehnice legate de utilajele agricole
- puternică orientare către client
- experienţă într-o poziţie de suport în relaţia cu furnizori, clienţi interni şi externi
- capacitatea de a gestiona cu diplomaţie solicitările şi reclamaţiile clienţilor
- persoană foarte bine organizată
- studii superioare într-un domeniu tehnic (mecanică, electrotehnică, ...)
- cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office)

Descrierea postului:

- Se asigură că informația primită de la producători, legată de orice activitate de service sau condiții de garanție, este transmisă persoanelor interesate
-Se asigură că documentațiile tehnice ale producătorilor sunt la dispoziţia reprezentanților firmei Mewi și a dealerilor Mewi, atât pe suport electronic cât și tipărit
- ţine evidența stocului pieselor înlocuite la reparațiile în garanție
- Se ocupă de trimiterea pieselor în garanţie înlocuite și întocmirea actelor de însoțire
- Se ocupă de casarea pieselor care nu se trimit producătorilor

Oferim:

- pachet salarial deosebit de atractiv
- bonusuri de performanţă
- tichete de masă
- cursuri de formare profesională
- mediu plăcut de lucru
- asigurari private de sanatate
- transport asigurat (sediul companiei este in Ortisoara, 22 km de Timisoara)