Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 500 €

Romfilatelia, societatea specializată în editarea şi comercializarea mărcilor poştale româneşti angajează personal pentru funcţia de referent în comert şi marketing în cadrul serviciului export-import:

Cerinţe:

- studii superioare

- cunoaşterea limbii engleze nivel avansat – cerinţă obligatorie

- cunoştinţe operare calculator (Word, Excel, Power Point)

- cunoştinţe de specialitate

- experienţa în domeniul export import constituie un avantaj

- bogată cultură generală

- abilităţi de comunicare verbală şi scrisă, relaţionare, analiză, sinteză şi prioritizare a a sarcinilor

- foarte bun spirit de observaţie, atenţie la detalii şi răbdare

- confidenţialitate

- atitudine pozitivă şi spirit de echipă

Descrierea postului :

Atribuţii:

- Executa lucrarile necesare perfectarii operatiunilor de export-import, respectiv: prospectare, oferte, raspuns la cereri de oferta, analize de pret, referate de vanzare export-import, contracte externe, facturi, avize;

- Asigura traducerea corespondentei din si in limba engleza

Selecţia va consta într-un interviu şi test de limba engleză.

Aşteptăm CV-urile dumneavoastră şi scrisoarea de intenţie pe adresa de e-mail /officeromfilatelia .ro sau pe fax: