Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Splaiul Unirii, București

Cautam o persoana pentru Referent Economic

Locatia: Bucuresti

ECOTIC este prima organizatie a producatorilor si importatorilor de echipamente electrice si electronice (EEE) care actioneaza pentru indeplinirea responsabilitatilor de colectare si reciclare deseuri de EEE (DEEE). Din 2012 activam similar si pentru deseuri de baterii si acumulatori (DBA).

In numele a peste 700 de producatori si importatori, intreprindem actiuni de dezvoltare a infrastructurii de colectare, monitorizam fluxurile de DEEE pe parcursul colectare-tratare-reciclare /valorificare /eliminare si derulam ample campanii de constientizare.

Mai multe detalii pe

Responsabilitati:

  • Responsabil de procesul trimestrial de facturare si incasare clienti
  • Consolideaza documentele financiar contabile si le transmite firmei de contabilitate
  • Realizeaza platile organizatiei
  • Responsabil de administrarea documentelor de resurse umane

Cerinte:

  • Studii superioare economice
  • Experienta 1 an intr-un mediu organizational si activitati care presupun contabilitate primara
  • Persoana organizata, implicata, analitica, pozitiva, cu atitudine ecologica
  • Abilitati bune de comunicare vorbit si scris
  • Utilizeaza bine excel-ul si programe de tip ERP
  • Limba engleza nivel mediu

Angajatul va beneficia de suport in procesul de integrare organizationala.