Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Ghimbav

Studii superioare finalizate,legate de ingineria materialelor
Experienta minim 2 ani pe o pozitie similara in domeniul confectiilor metalice.
O buna cunoastere a pietei confectiilor metalice, atat din tara cat si din strainatate.
Bune abilitati de comunicare, negociere, persuasiune,
Bune abilitati de organizare si gestionare a activitatii de achizitii,
Cunostinte foarte bune de limba engleza (scris si vorbit), limba italiana constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Reprezintă firma în relaţia cu furnizorii, clienţii, persoanele/organizaţiile din ţară şi din străinătate cu care intră în contact în interes de serviciu
Gestionează activitatea de achiziţii la nivelul companiei
Identifică necesarul de aprovizionare;
Negociază cu furnizorii preturile de achiziţie, încheie contractele cu aceştia;
Ia măsurile necesare pentru ca toate comenzile să fie executate în limita bugetului;
Intocmeşte şi analizează cererile de ofertă;
Supervizează derularea contractelor;
Elaborează politicile, procedurile şi instrumentele de lucru necesare gestionarii activităţii de achiziţii la nivel de companie;
Elaborează rapoarte cu privire la cheltuieli, la nivel de companie şi pe fiecare direcţie de business;
Elaborează propuneri de îmbunătăţire a procedurilor şi instrumentelor de lucru în scopul reducerii costurilor;
Analizează piaţa şi sistemul de livrare pentru a evalua valabilitatea actuala şi viitoare a produselor;
Intocmeşte şi urmăreşte comenzile de aprovizionare import/export;
Dezvolta o categorie de furnizori agreati, pe criterii, incluzand istoric de colaborare, standarde de calitate si parametri de eficienta economica;
Supervizeaza realizarea platilor catre furnizori conform conditiilor contractuale agreate, in vederea asigurarii continuitatii in aprovizionare;
Asigura orientarea / distribuirea produselor / serviciilor achizitionate, catre departamentele care le-au solicitat;
Gestioneaza neconformitatile identificate la produsele / serviciile achizitionate;
Gestioneaza relatia cu furnizorii agreati;

Salariul in concordanta cu cerintele postului.
Bonuri de masa
Abonament servicii medicale prin Centrul medical "Regina Maria".
Prime ocazional.
Transport asigurat.

Descrierea companiei

SC. FLENCO EAST EUROPE FLUID SYSTEM . executa structuri metalice, componente de ridicare, sisteme auxiliare de lubrefiere și răcire pentru turbine și compresoare utilizate în industrie.
Gama de produse aflate in fabricatie, (otel carbon si inoxidabil), include:
• Sasiuri echipamente de ridicat, platforme elevatoare;
• Sasiuri si cadre sudate si prelucrate pentru: o Utilaje industriale
o Utilaje destinate industriei energetice
o Utilaj petrolier
o Utilaje pentru industria alimentara