Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Târgu Jiu

Candidatul ideal:
- compania noastră caută un marketing copywriter full-time, pasionat de tot ce înseamnă produse cosmetice si beauty, talentat la scris și dornic să învețe;
- experiență în copywriting, marketing, comunicare, jurnalism sau relații publice (de preferat să fi student sau să fi terminat o facultate pe una din specializările menționate);
- limba engleză nivel avansat;
- are abilitatea de a scrie texte clare, concise, creative și corecte din punct de vedere gramatical.

Descrierea jobului
- creeaza, redacteaza si editeaza texte pentru produsele cosmetice (truse farduri, pensule machiaj, rujuri, oja semipermanenta, geluri uv, nail art, produse epilare cu ceara etc.) ce vor fi publicate pe site-urile noastre;
- dezvolta mesajele de marketing si lucreaza la realizarea tuturor materialelor de comunicare;
- creeaza concepte pentru campanii tematice si tactice, impreuna cu echipa de marketing;
- creeaza, redacteaza si editeaza textele materialelor de marketing si texte functionale, aliniate la pozitionarea brandului companiei.

Beneficii:
- sansa de a lucra intr-o echipa tanara si prietenoasa;
- posibilitatea de dezvoltare profesionala;
- un mediu motivant, in care ideile iti sunt ascultate si promovate;
- pachet salarial motivant: 1700 lei NET (in mana);
- contract de munca norma intreaga.

Descrierea companiei
Distribuitor produse cosmetice profesionale pentru saloane de infrumusetare, unghii false, produse make up, pensule machiaj, truse farduri, produse epilare cu ceara. Vanzari en detail si en gros de produse cosmetice.